ARGANOVÝ OLEJ ALEBO MAROCKÉ ZLATO

Argania Spinosa kerneil oil, slovensky označovaný ako hydrogenovaný olej z jadier Arganie tŕnistej, je najčastejšie známy pod jednoduchým názvom Arganový olej.

ARGANOVÝ OLEJ ALEBO MAROCKÉ ZLATO

Arganový olej je vyrobený z plodov stromu Arganie tŕnistej, ktorý rastie len v juhozápadnom Maroku, preto je označovaný za jeden z najdrahších a najcennejších olejov na svete vzhľadom na veľmi malú oblasť rozšírenia stromov.


Na jeden liter arganového oleja je potreba až 30 kg plodov Arganie a jeho výroba, pri ktorej sú tradičným spôsobom plody vytĺkané zaberie mnohokrát až 20 hodín.


Nie nadarmo sa arganový olej prezýva marocké zlato. V posledných rokoch získava tento vzácny olej stále väčšiu popularitu, a to nielen v kozmetickom priemysle, ale svoje uplatnenie našiel aj v potravinárstve.

 

ÚČINKY ARGANOVÉHO OLEJA NA PLEŤ

Arganový olej obsahuje vysoké množstvo účinný látok, najmä vitamínu E, karoténu, esenciálnych mastných kyselín, vitamínu A a F. Za najdôležitejšiu funkciu vitamínu E sa pokladá jeho silná antioxidačná činnosť chrániaca bunkové membrány pred poškodením voľnými radikálmi. Z hľadiska tvárovej kozmetiky vitamín E zabraňuje starnutiu a omladzuje pleť. Vitamín A sa v posledných rokoch dostáva do popredia záujmu, a to vďaka priaznivým účinkom na zrelú pleť. Regeneruje pokožku poškodenú UV žiarením a zvyšuje jej elasticitu. Vitamín F hydratuje pleť a spomaľuje proces starnutia buniek pokožky.

Arganový olej je ideálny pre suchú, citlivú a normálnu pleť, je skrátka odporúčaný pre všetky typy pokožky tváre. Medzi jeho najznámejšie účinky patrí zvýšenie elasticity kože, potlačenie prejavov starnutia kože a vyhladenie vrások. Býva často používaný v boji s akné, kedy nežiaduce pupienky vysušuje a zároveň čistí pokožku.

Vďaka vysokému podielu antioxidantov regeneruje a vyživuje pleť. V kozmetickom priemysle je obľúbený aj pre svoje všestranné hojivé účinky, napomáha hojeniu ekzému, psoriázy alebo pri kožných zápaloch.

.

ZAUJÍMAVÉ ČLÁNKY NIELEN O KOZMETIKE:

ALOE VERA:

aloe vera

ARGÁNOVÝ OLEJ:

arganovy olej

KYSELINA HYALURONOVÁ:

kyselina hyaluronova

KONOPNÝ OLEJ:

konopny olej

HISTÓRIA PARFUMŮ:

parfemy

RYCHLÝ NÁKUP:

LIGHT MOMENT

light moment

MOON STONE

moon stone

PURE HARMONY

pure harmony

GOLD AMBER

gold amber

HYDRATATION CREAM

hydratation cream

ANTI-AGE HYALURON

anti-age

 

Prihlásenie

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Vice info