DAJTA ZBOHOM JAZVÁM

Takmer väčšina z nás používa kyselinu hyaluronovú ako účinný prípravok v boji proti vráskam alebo ako účinnú prevenciu proti ochabnutosti pleti a vzniku nových vrások. Čo už ale možno neviete je, že kyselina hyaluronová má celý rad ďalších účinných vlastností, medzi ktoré patrí aj celková regenerácia pokožky, schopnosť hojenia rán a redukovanie poškodenej kože či nevzhľadných jaziev.

DAJTA ZBOHOM JAZVÁM

Ako jazvy vznikajú?

Nikto z nás si neželá mať na svojom tele pamiatku v podobe jazvy, či už sa jedná o jazvu po operácii, úraze, popáleninách, striách vzniknutých počas tehotenstva alebo ako následok akné v puberte či dospelosti. Každé poranenie kože za sebou zanecháva jazvu, ktorá pre niekoho môže znamenať aj závažný psychologický alebo estetický problém, ale všetci si prajeme, aby jazva bola čo najmenej viditeľná. Pri poranení kože sa v tele naštartujte proces regenerácie, pri ktorom dochádza k postupnému zaceleniu a vyplneniu porušenej kože, a tým aj k úplnému uzavretiu poškodeného miesta. Novo vzniknutá vrstva kože na mieste poranenia už ale nikdy nevyzerá ako koža pôvodná, a to hlavne z toho dôvodu, že sa organizmus snaží zabrániť vniknutiu infekcie do rany a dochádza k rýchlemu zaceleniu postihnutého miesta, ktoré už ale svojou kvalitou nezodpovedá pôvodnému kožnému tkanivu.

Typy jaziev

Podľa vzhľadu jednotlivých jaziev rozlišujeme štyri hlavné kategórie:

  • Normálne jazvy - sú také jazvy, ktoré sú najlepšie liečiteľné. Vyskytujú sa v úrovni okolitej kože, sú vláčne, ploché a biele.

  • Atrofické jazvy - vznikajú v prerušení procesu hojenia, pri ktorom sa nestačí vytvoriť dostatok nového spojivového tkaniva. Takéto jazvy sú charakteristické miernou priehlbinou pod úrovňou okolitého tkaniva a vznikajú predovšetkým v dôsledku kiahní, akné alebo po vyrezaní rôznych kožných útvarov.
  • Hypertrofické jazvy - sú naopak oproti atrofickým jazvám vystúpené nad okolité tkanivo a vznikajú najčastejšie po operáciách, popáleninách alebo po úrazoch. Tieto jazvy sú na pohľad červené, tvrdé alebo môžu byť aj opuchnuté. Ich vznik je veľmi často spájaný s nesprávnou starostlivosťou počas regenerácie postihnutej kože.

  • Keloidné jazvy - rovnako ako hypertrofické jazvy tak aj tento druh jaziev vystupuje nad povrch kože a svojou veľkosťou presahujú hranicu pôvodnej rany. Tieto jazvy majú červenú až fialovú farbu, sú tvrdé či hrubé a sú tvorené nepravidelnými zhlukmi tkanív.

Ako sa starať o jazvy?

dKonečný vzhľad jazvy môžeme správnou starostlivosťou značne ovplyvniť, a aby sme docielili čo najjemnejšie a čo najmenej rozpoznateľné jazvy, je potrebné postihnutej koži dodávať dostatok vyživujúcich látok. S liečbou jazvou postihnutého miesta by sme nemali dlho otáľať, začať by sme mali hneď po zacelení rany, kedy je koža už úplne zrastená a rana nekrváca alebo nehnisá. Jedine vtedy máme veľkú šancu, že jazva bude veľmi málo viditeľná, jemná a pružná.

Je veľmi dôležité si uvedomiť, že hojenie jazvy je zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje nielen pravidelnú starostlivosť, ale aj trpezlivosť - samotné hojenie trvá minimálne šesť mesiacov.

Pomôcť môže aj kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je prírodná hydratačná látka, ktorá je prirodzene obsiahnutá v ľudskom organizme, a to v pomerne vysokej koncentrácii. Je bežnou súčasťou spojivových, epiteliálnych alebo nervových tkanív a nájsť ju môžeme napríklad v pokožke, vlasoch, ďasnách, kĺbovej tekutine, za očnou šošovkou alebo v močovom mechúre. Tu kyselina hyaluronová plní dôležitú úlohu, nasáva veľké množstvo vody a vďaka svojej gélovitej štruktúre prispieva nielen k tak veľmi potrebnej hydratácii, ale aj k hladkému vzhľadu. Zaujímavosťou je, že neexistuje žiadna iná látka, ktorá by bola schopná na seba viazať tak enormné množstvo vody, mnohokrát až tisíc násobky svojej hmotnosti, ako kyselina hyaluronová. Preto je veľmi dôležitou súčasťou v procese hydratácie a regenerácie pokožky.

b

Kyselina hyaluronová dokáže ovplyvniť aj proces hojenia, preto je veľmi vhodným pomocníkom v boji s nevzhľadnými jazvami. Nielen, že dokáže zlepšiť priebeh regenerácie postihnutého miesta, ale tiež prispieva k zlepšeniu výsledného stavu novej či starej jazvy.

Pre čo najlepší výsledný efekt v liečbe jaziev, odporúčame nanášať sérum s kyselinou hyaluronovou niekoľkokrát denne na postihnuté miesto a jemnými krúživými pohybmi vmasírovať sérum až do jeho úplného vstrebania, a to najmenej po dobu šiestich mesiacov.

.

ZAUJÍMAVÉ ČLÁNKY NIELEN O KOZMETIKE:

ALOE VERA:

aloe vera

ARGÁNOVÝ OLEJ:

arganovy olej

KYSELINA HYALURONOVÁ:

kyselina hyaluronova

KONOPNÝ OLEJ:

konopny olej

HISTÓRIA PARFUMŮ:

parfemy

RYCHLÝ NÁKUP:

LIGHT MOMENT

light moment

MOON STONE

moon stone

PURE HARMONY

pure harmony

GOLD AMBER

gold

HYDRATATION CREAM

cream

ANTI-AGE HYALURON

anti age

BALZAM NA PERY (RUŽOVÝ)

NA PERYBALZAM NA PERY (STRIEBORNÝ)

BALZAM NA PERY

BALZAM NA PERY (MODRÝ)

BALZAM NA PERY

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie