EXTRAKT Z LISTOV ALOE VERA

Využívanie Aloe ako liečivej rastliny má veľmi dlhú históriu, ktorá siaha do ďalekej minulosti. Prvé zmienky o liečivých účinkoch tejto rastliny pochádzajú zo Sumerskej ríše a datujú sa do obdobia tisíce rokov pred naším letopočtom.

EXTRAKT Z LISTOV ALOE VERA

Užívanie Aloe vera sa významne rozšírilo aj po celom Egypte, kde bola využívaná tamojšími lekármi, ktorí zaznamenávali poznatky o jej príprave a o blahodárnych účinkoch na zvitky papyrusov. Aloe vera bola v Egypte označovaná za elixír dlhovekosti, ktorý používala aj samotná kráľovná Kleopatra, predovšetkým k ošetrovaniu svojej pokožky na účely krásy a mladosti. Postupom času sa Aloe vera rozšírila do oblasti Stredomoria, kde bola hojne využívaná na lekárske účely Grékmi a Rimanmi.


Aloe je s medicínou spätá po tisíce rokov, v minulosti bola používaná v mnohých vyspelých kultúrach a ani v dnešnej dobe tomu nie je inak. Aloe vera patrí medzi najobľúbenejšie a najpoužívanejšie lekárske rastliny súčasnosti.

 

PREČO POUŽÍVAŤ ALOE VERA?

K liečivým účinkom sú používané dlhé, hrubé a dužinaté listy, ktoré majú na svojich okrajoch rôzne tŕnisté zuby. Listy Aloe obsahujú šťavu, pripomínajúcu priehľadný gél, ktorý obsahuje veľké množstvo dôležitých aminokyselín, minerálov, vitamínov, a tým priaznivo ovplyvňuje ľudské zdravie.


Listy Aloe majú tiež hydratačné, detoxikačné, antioxidačné, hojivé a protizápalové účinky.

 

Aloe vera obsahuje:

-          Svitamíny skupiny B (B2, B3, B5, B6, B12), vitamin C, vitamin E a A

-          minerálne látky: vápnik, chróm, mangán, horčík, zinok, sodík, draslík, meď

-          enzýmy, ktoré napomáhajú tráveniu

-          saponíny, ktoré majú silné antibakteriálne účinky

-          aminokyseliny, ktoré v organizme plnia funkciu stavebných prvkov proteínov

-          polysacharidy, ktoré stimulujú a zlepšujú činnosť imunitného systému

Najdôležitejšou a najzdravšou časťou rastliny je dužina so šťavou, ktorá obsahuje vyše 200 aktívnych, zdraviu prospešných látok.

 

ALOE VERA PRE KRÁSNU PLEŤ

Aloe Vera našla svoje uplatnenie aj v kozmetike, kde je označovaná za elixír mladosti - pôsobí proti prejavom starnutia. Má silné protizápalové a antibakteriálne účinky, ktoré sú vodné predovšetkým na ošetrenie pleti so sklonom k akné, oparom alebo plesniam. Ďalej podporuje regeneráciu pokožky, má okamžité upokojujúce účinky a často sa využíva ako prvá pomoc pri popáleninách od slniečka.


Aloe odstraňuje už odumreté bunky pokožky (ak sa neodstránia, upchávajú kožné póry), ale tiež zaisťuje rast nových, a to za pomoci svojich výživných prvkov, ktoré obsahuje. Šťava z Aloe je tiež vhodným pomocníkom pri boji s celulitídou, ktorú pomáha odbúravať.

.

ZAUJÍMAVÉ ČLÁNKY NIELEN O KOZMETIKE:

ALOE VERA:

aloe vera

ARGÁNOVÝ OLEJ:

arganovy olej

KYSELINA HYALURONOVÁ:

kyselina hyaluronova

KONOPNÝ OLEJ:

konopny olej

HISTÓRIA PARFUMŮ:

parfemy

RYCHLÝ NÁKUP:

LIGHT MOMENT

light moment

MOON STONE

moon stone

PURE HARMONY

pure harmony

GOLD AMBER

gold amber

HYDRATATION CREAM

hydratation cream

ANTI-AGE HYALURON

anti-age

 

Prihlásenie

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Vice info