KONOPNÝ OLEJ

Konopný olej čiže Sativaseedoil, je rastlinný olej získavaný z lisovania semien rastlín rodu konope. Je získavaný z tzv. technického konope, ktorý neobsahuje návykové látky THC.

KONOPNÝ OLEJ

Konopný olej má celý rad pozitívnych účinkov, obľúbený je predovšetkým v kozmetickom priemysle, kde býva pridávaný do produktov starajúcich sa o pleť alebo vlasy, využívaný môže byť aj v kuchyni, pri príprave či dochucovaní pokrmov a v neposlednom rade býva odporúčaný ako vhodný doplnok stravy.

Účinná látka obsiahnutá v konopnom oleji sa nazýva Cannabidiol (CBD) a je unikátna tým, že ju nenájdeme v žiadnej inej rastline a má desiatky pozitívnych farmakologických účinkov na ľudské zdravie.


Konopný olej obsahuje vysoké množstvo esenciálnych mastných kyselín, fytosteroly, vápnik, draslík, železo, horčík a vitamíny A, B, D a E.

 

KONOPNÝ OLEJ PRE KRÁSU

Konopný olej je pre svoje široké účinky pridávaný do kozmetických produktov, nájsť ho môžeme v krémoch, sérach, masážnych emulziách alebo šampónoch. Tento zázračný a liečivý olej pôsobí v nanesení na pokožku antibakteriálne, protizápalovo a regeneračne, zároveň sa dobre vstrebáva a pleť nie je po jeho použití mastná.


Je hypoalergénny, vhodný teda aj pre citlivú alebo ekzematickú pokožku či jemnú detskú pleť. Konopný olej je odporúčaný pri liečbe lupienky, akné, atopického ekzému, opuchov, pomáha zmierňovať alergické reakcie a podporuje hojenie rán.


Ďalšou nespornou výhodou pri použití konopného oleja je jeho prirodzená ochrana pred ultrafialovým žiarením a zvyšovanie odolnosti pleti voči negatívnym vplyvom z okolia. Spomaľuje prejavy starnutia kože, obmedzuje tvorbu vrások, hydratuje a zvláčňuje pleť.

 

.

ZAUJÍMAVÉ ČLÁNKY NIELEN O KOZMETIKE:

ALOE VERA:

aloe vera

ARGÁNOVÝ OLEJ:

arganovy olej

KYSELINA HYALURONOVÁ:

kyselina hyaluronova

KONOPNÝ OLEJ:

konopny olej

HISTÓRIA PARFUMŮ:

parfemy

RYCHLÝ NÁKUP:

LIGHT MOMENT

light moment

MOON STONE

moon stone

PURE HARMONY

pure harmony

GOLD AMBER

gold amber

HYDRATATION CREAM

hydratation cream

ANTI-AGE HYALURON

anti-age

 

Prihlásenie

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Vice info